Az Erdélyi Kárpát Egyesület – Szatmárnémeti idén is megszervezi a már hagyományosnak mondható Mike-túrát.
A hagyományoktól eltérően, idén a Mike-túra keretében nem a Mike-csúcsra, hanem a Kisköves (Kövesbérc / Pietroasa) 1200 m-es csúcsára fogunk felmászni.
A kirándilásra folyó év február 7.-én kerül sor.
Az utazás, ugyancsak a hagyomanyoktól eltérően, személyautókkal fog történni.
Program:
8.20: találkozo a főtéri róm-kat. székesegyház előtti parkolóban
8.30: indulás, utazás Szatmárnémeti – Lunaforrás (Luna-Ses), találka a sífelvonó parkolójában.
9.30-13.30: Kisköves megmászása
13.30-14.30: koccintás a csúcson, falatozás a társaság által hozott finomságokból (esetleg szalonnasütés, az időjárás függvényében)
14.30: hó-show: szánkózás, popsi-tepsizés, s egyéb, a hegyről a havon lecsúszáshoz használható eszköz kipróbálása. Közben leereszkedés az autókhoz.
17.00-18.00: hazautazás.
19.00-tol: esti közös beszélgetős program a Red Hat Café-ban.
A kirándulás közepesen nehéz. Ajánlott a téli túrafelszerelés: vízhatlan meleg bakancs, nadrág és dzseki, sapka, kesztyű, meleg aláöltözet. Túrabot megléte előnyt jelent.
Minden érdeklődőt szeretettel varunk.
Érdeklődni, jelentkezni a tútavezetőnél, Márk-Nagy Jánosnál lehet, a 0721-514137 telefonszámon vagy a janos@szeke.ro e-mail címen.






