Gomba és kakukkfű szedésre invitált az Ekésekkel spontánul kedves nejem lelkesen. Kakukkfű tényleg volt is. Ő meg egyedül talált egy farkastinórut csak hogy a kirándulás címe passzoljon…
Rutinosan érkeztünk a reggeli találkozóra ahogyan szoktunk mindenhová, negyedóra késéssel és az idegbaj enyhe tüneteivel. Az autók már elindultak a parkolóból , már csak USB-vel tudtunk csatlakozni hozzájuk mert Fenyáknak ez a rendszáma és ő megvárt minket némi telefonos unszolásra.
Lunán egyesítettük elszánt csapatainkat ahol vidám túravezetőnk, és barátunk,Kutyás Laja, napcserzette és vanília fagylalttal ízlésesen dekorált arcával elmondta az irányt. Gergő fiam, akinek összejött hogy szülinapján kiránduljon , nem mint nekünk, lelkesen az élre tört és öt ujjával mutatta mindenkinek a korát. Jó elhozni a gyermeket kirándulni, mindig tanul valamit.
Felfelé őt bosszantották a nagyobbak, lefelé már ő hergelte a kicsiket.
Csapatunk ( 34 plusz -minusz 20 ember ) különböző tempóban, vidáman csevegve ért el a forrásig ahol szülinap lévén cseresznyével és sütivel pótoltuk az addig elhasznált kb.3 kalóriát. Ezután kisétáltunk a rétre ahol pár szem szamóca, rengeteg kakukkfű, meghitt nyugalom és lepketánc várt minket. Idilli volt. Én meg csak simán dili, mert naptejet nem hoztam, most meg ha leveszem a pólót olyan mintha még mindig rajtam lenne… Ettünk, ittunk, mulattunk. Kisbakancsosok összevissza pecsételődtek. Gergő is kapott könyvet szülinapos dupla pecséttel amit hazáig szorongatott. Indulás tovább !
Kicsit feljebb lőttünk egy csoport képet. Elég hamar összeálltunk hozzá, az a félóra gyorsan eltelt a napon. Luna, 27 fok, a frizura tökéletes hajlakk nélkül is. Mi bátran álltunk hátul Ottival, tudván hogy hajunk szála sem görbülhet… Gergőt körül énekeltük. Következő állomás a felvonó. Na itt már erősen pangott a társaság koffein elvonási tünetekkel , tehát innen szabad program. Páran megálltunk egy hangulatos vendéglő teraszán kávézni, palacsintázni. Koromra való tekintettel én papa nasit kértem… A tréfás pincér bónuszba hozott pálinkát és be akarta fűzni Gyöngyit, mert 25 évesnek nézte a csinos lábai miatt…
Aztán a forrásnál töltöttük újra flakonjainkat, István meg a csomagtartót ,mert vagy karácsonyig ezt akarja inni, vagy meghekkelte és vízzel megy az autó, nem tudom… Vártunk,úgyis kell a D-vitamin hófehér bőrömnek… Majd meghívást kaptunk egy csendes tanya feltérképezésére, egy erdő közepén, ami kb. útba esett egy olyan poros úton, hogy a végén már nem csak az én autóm volt szürke…Kaptunk újabb kávét, amibe már koffein is volt, fagyit, cseresznyét, sok kedvességet.
Köszönjük Gyöngyi és Sanyi!
Hozzam legközelebb a szaxofont, mondják. Lehet a szomszédok ellen akarják bevetni?
Lejegyezte: Pap Zoli
Túrát vezette: Kozma Lajos




































